Zajímavosti v okolí

Kraslice

Kraslice (německy Graslitz) je menší město, nadmořská výška 525 m n. m. Město a jeho okolí (Bublava, Stříbrná) je významným střediskem zimních sportů. Město je střediskem textilního průmyslu a sídlí zde též firma Amati, český výrobce dechových hudebních nástrojů. Při firmě Amati existuje též střední průmyslová škola a střední odborné učiliště, které jsou svým zaměřením jediné v republice.

Skalní město u Stříbrné - ráj pro horolezce

Oblast naleznete, pokud zahnete na první odbočce vpravo ze silnice Stříbrná – Přebuz (zelená turistická značka směr Špičák ). Skály jsou zde tvořeny hrubozrnou žulou místy povrchově zvětralou. Výška věží se pohybuje od 3m do 18m. Koncem roku 2004 zde vzniklo mnoho cest, které jsou zajištěny nýty a borháky, přesto je vhodné vzít si pár friendů a hexíků. Obtížnost se pohybuje v rozmezí II až VII.

undefinedundefinedundefined

Bublava

Nad obcí v nadmořské výšce 802 m na vrcholu Olověný vrch (něm. Bleiberg) je dřevěná rozhledna s restaurací. Pod vrcholem je lyžařský areál s několika vleky a sjezdové tratě různé obtížnosti. V okolí obce je i možnost běžeckého lyžování a v létě cykloturistiky.

Velké Jeřábí jezero

Velké Jeřábí jezero je národní přírodní rezervace nacházející se severně od obce Přebuz na hranici s Německem, která je chráněná z důvodu botanicko-rašelinářské rezervace. Na německé straně k ní přiléhá chráněné území NSG Grosser Kranichsee. Oblast je součástí přírodního parku Přebuz. Oblast představuje typické horské rašeliniště, které je z části zarostlé porostem borovice bažinné a smrkem. Místa nezarostlá stromy jsou porostlá rašeliníkem, který se nachází mezi velkým počtem malých tůní. Různorodost rašeliniště umožňuje výskyt všech vývojových fází vrchovištního typu rašeliniště s celou řadou vzácných rostlin a živočichů.

Přebuzské vřesoviště

Přebuzské vřesoviště je přírodní památka, byla vyhlášena v roce 1992. Důvodem je ochrana komplexu polopřirozených biotopů, vzniklých po těžbě rašeliny, sloužící jako refugium vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Jejich dominantní dřevinou bývá rašelinná kleč a smrk ztepilý. Ve společnosti rašelinných rostlin se daří kyhance, brusnici, červenými korálky se chlubí klikva a vše dohromady spojují, prorůstají a nesou rašeliníky, základní složka vrchovištní vegetace.

Blatenský vrch

Blatenský vrch (1043 m) leží v Krušných horách. Nejstarší stavbou na Blatenském vrchu je rozhledna, která pochází z roku 1913. Poblíž něj se nachází Vlčí jáma, Ledová jáma a Blatenský vodní příkop.

Boží Dar

Boží Dar je nejvýše položené město v České Republice (1028 m n. m.). Obec leží na hranicích s Německem, v sedle mezi nejvyšší horou Krušných hor Klínovcem (1244 m n. m.) a Božídarským Špičákem (1115 m n. m.). Podle počtu obyvatel je Boží Dar třetím nejmenším městem v Česku. Východně od obce, poblíž hranice s Německem, jsou v provozu čtyři větrné elektrárny. Boží Dar je centrem turistů v létě i v zimě. Přímo v obci leží jeden lyžařský areál a za obcí se nachází velký lyžařský areál Neklid. V okolí obce je pak možno využít okolo 70 kilometrů běžeckých tratí, které spojují obce po vrcholcích Krušných hor po tzv. Krušnohorské magistrále. V létě pak turisty láká zejména nedaleké Božídarské rašeliniště, Vlčí jámy u Horní Blatné nebo nejvyšší vrchol Krušných hor - Klínovec. V obci je od roku 2000 vlastivědné muzeum. Každoročně před vánoci zde funguje Ježíškova pošta, kdy jsou zde razítkovány vánoční zásilky speciálním razítkem. Vzdálenost od naší chaty 43 km.

Františkovy  Lázně

Malebné Františkovy Lázně jsou ideální pro pacienty, kteří se léčí na nemoci pohybového aparátu, srdce, cév a gynekologická onemocnění včetně neplodnosti. K léčbě se zde využívají světoznámé léčivé prameny.  Aquapark Aquaforum nebo fitness centrum Fitforum jsou místem zvoucím k aktivnímu odpočinku. Lázeňský trojúhelník je protkán cyklostezkami a v okolí lázní lze hrát golf. Lázně jsou od naší chaty vzdáleny cca 40 km.

Karlovy Vary

Město se nachází nedaleko zalesněné oblasti CHKO Slavkovský les a Vojenský újezd Hradiště s charakteristickou flórou a faunou. Oblast je současně také bohatá na mineralogické nálezyMístní lázeňství je založeno na využívání minerální vody s léčivými účinky, která vzniká v granitovém krystaliniku v hloubkách okolo 2000 metrů. Zdejší voda má blahodárný vliv na léčení jaterních a střevních chorob, na žaludek a játra. Ze 79 karlovarských pramenů je 13 zachyceno a používají se pro pitné kůry. Ve městě je 5 kolonád. vzdálenost od naší chaty je 53 km.

Mariánské Lázně

V Mariánských Lázních a okolí vyvěrá na 100 minerálních pramenů s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí, z nichž je zachyceno a využíváno 53 pramenů. Jedná se o studené železnaté kyselky, odlišného chemického složení. K pitným kúrám se používá 6 hlavních pramenů: Křížový, Rudolfův, Karolinin, Lesní a Ambrožův. Mariin pramen, který dal městu název. Dominantou Mariánských Lázní jsou především lázeňské parky, díky kterým město patří mezi nejkrásnější zahradní města v Evropě. Na lázeňské promenádě můžete také najít populární Zpívající fontánu,která každou lichou hodinu hraje jednu z mnoha slavných skladeb ze svého repertoáru a ve večerních hodinách je tato romantika okořeněna světelnými efekty. Vzdálenost od naší chaty je 63 km.